Fabia I w automacie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • RemiZ
    Classic
    • 2008
    • 11

    Fabia I w automacie

    Zamieszczone przez rrobert
    mnie się nic nie stało tylko blachy do wymiany.

    to jesteś tatą gratulacje. rośnie nam nowy użytkownik ocp. pozdrowienia dla małżonki i pociechy z pociechy
    Dzięki!
  • Adi20
    Ambiente
    • 2007
    • 144

    #2
    Fabia I w automacie

    Ostatnio cały czas chodzi mi po głowie samochód z "automatem". Ma to być drugie auto w rodzinie. Najpierw chciałem spełnić marzenie i kupić ładnego w124, ale za zdrowy egzemplarz trzeba położyć min. 15 tyś zł.
    Więc postanowiłem że rozsądnie będzie nabyć coś małego w miarę nie bardzo starego. Warunki są dwa:
    - klimatyzacja
    - klasyczny automat (nie manual elektronicznie sterowany i żadna bezstopniowa)
    - cena do 13 000 zł
    I okazuje się że wśród 10 latków wybór jest tylko między Fabią I i Clio II. Jako że mamy od 7 lat Octavię I, wybiorę chyba Fabie.
    Pytanie do Was, czy mieliście styczność z tym automatem, co to za skrzynia itp.
    Przy okazji zobaczcie ten egzemplarz bo chodzi mi po głowie, ale mam do niego 300km i szkoda jechać na marne
    Octavia III Combi Style 1,4 TSI 150KM DSG
    BMW E38 740iA

    www.amagraf.pl

    Komentarz

    • sotdi
      Ambiente
      • 2012
      • 199
      • Opel

      #3
      miałem okazję pojeździć fabią I 1.4 (75KM) automat - zatem kilka wrażeń z jazdy:
      Jest to, jak kolega zauważył, klasyczny (a nie skrzynia zautomatyzowana) automat. Przekłada się to na bardzo łagodną zmianę biegów (ta którą jeździłem miała 4 przełożenia). Cztery biegi w klasycznym automacie w zasadzie pokrywają się z pięciobiegową skrzynią ręczną (w automacie jedynka jest sporo dłuższa, bo dzięki sprzęgłu hydrokinetycznemu nie da rady zdławić silnika przy ruszaniu).
      Do miasta bardzo fajne auto. Przyśpieszenie do 100 to coś w okolicach 17 s. i auto robi wrażenie bardzo, bardzo powolnego ale w zakresie do 80 km/h jest wystarczająco dynamiczne, potem jest już odczuwalnie słabiej (oczywiście przy uwzględnieniu mocy auta, bo spotkałem się z opinią że passat 3,6 jest słabowity na niskich obrotach :-) W trakcie jazdy po mieście nie ma problemu z utrzymaniem się w potoku aut. Denerwujące jest tylko takie "mozolne" rozpędzanie - masz wrażenie że silnik się kręci a auto nie przyśpiesza. Zużycie paliwa w ruchu miejskim Warszawa (dane z kompa pokładowego 8,5/100 - z kilkuset kilometrów, z tym że część poza godzinami szczytu i delikatna jazda bo próba dynamiczniejszej pokazała że nie ma to sensu). Poza miastem i z obciążeniem jest gorzej i nie pomaga tu nawet kick down. W zasadzie jedynym zauważalnym efektem jest wzrost obrotów.
      pozdrawiam
      sotdi

      Komentarz

      • peb
        Rider
        • 2010
        • 254
        • Roomster (5J)

        #4
        Miałem przyjemność jeździć fabią 1,4 w automacie z 2 lata temu. Samochód miał wtedy przebieg 150 tys samochód PL od początku bez wpadek. Wszystko pięknie ładnie, do kolizji. Niby nic poważnego bo koleżanka nie wyhamowała brakło może 1-1,5. Hak poszedł w chłodnice, gdyby nie to odjechałby o własnych siłach. Zaczęły się po tym cyrki. Szarpał przy przełożeniach, niekiedy zmieniał biegi w różnych dziwnych sytuacjach. Była w 2 warsztatach w Warszawie i nie dali rady tej usterki usunąć. Słyszałem później że te skrzynie są bardzo wrażliwe na wypadki. Jakby okazało się że miał dzwona, od razu bym rezygnował z zakupu.
        Wyprzedaż garażowa
        Różności od książek przez budowlankę po części moto

        https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

        Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          #5
          Wrazliwe sa, bo pewnie padla chlodnica oleju ze skrzyni, ktora czesto jest w glownej chlodnicy, albo gdzies z boku, a magicy zmienili chlodnice, ale nie wiedzieli jak zmienic olej w skrzyni. Najczesciej automaty padaja, jak zabieraja sie za nie osoby, ktore nic o nich nie wiedza :diabelski_usmiech
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • Adi20
            Ambiente
            • 2007
            • 144

            #6
            potrzebne mi auto do turlania się po mieście. A automat od zawsze mi sie marzył. Z tego co wiem to wlaśnie klasyczny czterobiegowiec więc zakładam że nie powinien sprawiać problemów ale.... no właśnie. Lepiej czasem zapytać
            Octavia III Combi Style 1,4 TSI 150KM DSG
            BMW E38 740iA

            www.amagraf.pl

            Komentarz

            Pracuję...